Mensa operatoria manualis TY apta est chirurgiae thoracicae et abdominali, otorinolaringoiatriae, obstetriciae et gynaecologiae, urologiae et orthopaediae, et cetera.
Structura, columna et basis ex chalybe inoxidabili sunt, facile purgandae et corrosioni resistentes.
Mensa operatoria mechanica attollitur et demittitur antlia olei pedali, quae leniter currit et tuta ac fidissima est. Ceteri omnes motus per rotas mechanicas operantur.
Haec mensa operationis hydraulica requirit ut crus deorsum plicari, abduci et amovi possit, et facile aptari. Basis formae T utitur.
1.Functio Rotationis
Mensa operationis manualis 360° rotari potest, medici angulum secundum statum corporis in chirurgia accommodare possunt, quod spatium operationis in chirurgia magnopere auget. (Optionale)
2.Cito Commutatio ad Positionem Flexibilem
Mensa operatoria ducentos requirit.°Protrusionem (flexionem) in superficie mensae uno tempore operando manubrium, quo munus pontis lumbalis substitui potest.
3. Tabula Duplicis Strati
Superficies mensae requirit superficiem compositam duplicis strati, coefficiens absorptionis radiorum X humile, et effectum perspectivae altae definitionis.
4. Materia Chalybis Inoxidabilis
Structura, basis, columna elevatoria, et structura transmissionis principalis omnia ex chalybe inoxidabili 304 facta sunt, quod facile purgatur et fricatur, acido et corrosioni resistit, ita ut numquam rubiginem capiat.
5. Adaptatio Hydraulica et Manualis
Elevatio et demissio mensae operativae hydraulicae antlia olei pedalis utitur, quae leniter et tuta ac fidissima currit. Ceteri motus omnes a capite transmissionis mechanicae dentatae administrantur.
Pametra
| Res exemplaris | Mensa Operatoria Manualis TY |
| Longitudo et Latitudo | 2020mm * 500mm |
| Elevatio (Sursum et Deorsum) | 1010mm/ 760mm |
| Lamina Capitis (Sursum et Deorsum) | 45°/70° |
| Lamina Dorsalis (Sursum et Deorsum) | 75°/ 15° |
| Lamina Cruris (Sursum / Deorsum / Extrorsum) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg inversum | XXV°/ XXV° |
| Inclinatio Lateralis (Sinistra et Dextra) | 20°/ 20° |
| Elevatio Pontis Renalis | ≥110mm |
| Materasso | Materacem Memoriae |
| Materia Primaria | Chalybs Inoxidabilis 304 |
| Capacitas Oneris Maxima | CC chiliogrammata |
| Garantia | Annus Unus |
SAccessoria Standard
| Non. | Nomen | Quantitates |
| 1 | Velum Anaesthesiae | 1 Pars |
| 2 | Sustentatio Corporis | Par unum |
| 3 | Brachii Sustentatio | Par unum |
| 4 | Requies Humeri | Par unum |
| 5 | Crustulum Genuum | Par unum |
| 6 | Fibula Fixans | 1 Set |
| 7 | Materasso | 1 Set |